MEME KANSERİ

TÜRKİYE MEME VAKFI

MEVA

 

 

BİZ KİMİZ
Türkiye Meme Vakfı
Türkiye Meme Vakfı (MEVA) Türkiye'de meme sağlığı bilincinin geliştirilmesi, erken teşhis olanaklarının yaygınlaştırılması ve en önemli erken teşhis yöntemi olan mamografinin kalite standartlarının Avrupa Birliği normları seviyesine yükseltilmesi misyonuyla 1998 yılında kurulmuştur.

Sorunun önemini kavrayan, topluma karşı sorumluluk taşıyan, kendileri veya yakınları bu hastalık tarafından etkilenmiş olan bireylerin bir araya gelerek oluşturdukları Türkiye Meme Vakfı, 2000 yılından bu yana meme hastalıkları konusunda toplumun eğitimini temel özgörevi olarak belirlemiş ve erken tanı olanaklarının yaygınlaştırılması yönünde çalışmalarını bugüne kadar sürdürmüştür. Toplumdan sağladığı destekler ile sınırlı olanakları olan kadınlarımıza ücretsiz meme kanseri tarama hizmetini sunmanın yanı sıra faaliyetlerini aşağıdaki amaçlar doğrultusunda etkin bir şekilde yürütmektedir.
* Toplumun meme kanseri hakkında bilgilendirilmesi ve bilinçlendirilmesi
* Erken teşhis olanaklarının sağlanması ve yaygınlaştırılması
* Hastalara sosyal destek sağlanması
* Sağlık personeline eğitimler düzenlenmesi

Hedef
* Türkiye'de hastalığın erken teşhisini yaygınlaştırmak
* Ücretsiz mamografi taramalarını artırmak ve yaygınlaştırmak amacıyla Gezici Meme Kanseri Tarama Ünitesi kurmak,
* Uzun vadede hastalığın bir bütün olarak ele alındığı bir Meme Hastalıkları Hastanesi kurmak;

 

Sizinde çevrenizde bu hastalığın pençesinde olan yakınlarınız olabilir .Bu vakıfa sizde destek olabilirsiniz aşağıdaki linke tıklayarak sizde gönüllü olun unutmayın şimdi bu bişey ifade etmeye bilir ama birgün siz veya yakınınızda bu hastalığa yakalanabilir

 

http://www.memekanseri.org/gonullu.htm

 

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !